Tabel cu evolutia profitului net pe cele 4 trimestre in anul 2018, pentru 42 de companii reprezentative listate la Bursa de Valori Bucuresti.
[pms-restrict]
| Simbol |
Profit 3M 18 (mil. lei) |
Variatie 3M 2017/2018 (%) |
Rezultat S1 2018 |
Variatie S1 2017/2018 |
Rezultat 9M 2018 |
Variatie 9M 2017/2018 |
Profit 2018 (mil. Lei) |
Variatie Profit 17/18 (%) |
| AAG | 0.3 | -81.00% | 3.14 | 40.94% | 2.79 | -2.66% | 5.55 | 100.71% |
| ALR | 125 | 39.00% | 154 | -17.00% | 223.54 | -12.94% | 246.46 | -41.66% |
| ARS | 12.5 | -11.00% | 45 | 80.00% | 59.82 | 121.00% | 79.9 | 50.30% |
| ATB | 3.25 | -39.00% | 20 | 5.00% | 21.17 | 4.00% | 37.04 | 2.00% |
| BIO | 11.88 | 30.00% | 22.2 | 8.00% | 36.1 | 23.46% | 40.2 | 11.60% |
| BNET | – | – | 0.41 | 98.00% | – | – | 4.88 | 177.00% |
| BRD | 392 | 27.83% | 757 | 34.50% | 1142 | 7.00% | 1564 | 10.60% |
| BRK | -0.32 | 66.00% | 1.18 | 27.33% | 1.71 | 285.99% | -2.21 | pierdere |
| BUCU | 2.11 | -41.00% | 9.3 | 18.00% | 11.10 | -24.00% | 11.77 | -29.06% |
| BVB | 4.03 | 42.38% | 6.99 | 36.00% | 8.15 | 7.00% | 10.2 | -31.00% |
| CMP | 15.3 | 43.00% | 26.2 | 19.00% | 32.98 | 9.10% | 35.99 | -3.84% |
| COTE | 1.47 | -41.35% | 21 | -33.00% | 43.71 | -25.70% | 59.46 | -20.10% |
| DIGI | 68 | -6.50% | 70 | -55.00% | 18.9 | -42.77% | 21 | -66.00% |
| EBS | 402.6 | 18.67% | 3576 | 24.00% | 1015 | 81.00% | 7980 | 36.24% |
| EL | -59 | -116.00% | 210 | 2467.00% | 314.91 | 330.40% | 297.97 | 9.73% |
| FP | 368.3 | 25.60% | 789.8 | 11.00% | 950.2 | 4.63% | 935.09 | -26.00% |
| IARV | 4.82 | 58.47% | 10 | -32.00% | 20.67 | 42.75% | 28.75 | 18.81% |
| IMP | 0.35 | -120.00% | 0.058 | -99.50% | 1.6 | -88.00% | 20.7 | -60.40% |
| LIH | 0.06 | 1.27% | 0.26 | 61.59% | 0.384 | 93.10% | 0.418 | -8.66% |
| M | 4.39 | 3.60% | 6.07 | -5.10% | 12.7 | 33.60% | 16.42 | 88.10% |
| OIL | 0.017 | -99.80% | -1.07 | – | 2.21 | -81.00% | 0.318 | -93.00% |
| PBK | -19.01 | 22.50% | -23.29 | 15.50% | 0.384 | 93.10% | 0.495 | – |
| PTR | 1.29 | 4.03 | – | -19.86 | (25%) | 17.96 | 736.00% | |
| RMAH | 2.18 | 113.00% | 2.32 | 75.00% | 2.62 | -11.60% | 3.04 | -19.26% |
| RRC | -15 | 6000.00% | -61 | -118.00% | 136.52 | -41.00% | -95.68 | pierdere |
| SCD | 12.87 | -29.00% | 35.93 | -16.00% | 246.29 | 368.00% | 247.84 | 287.00% |
| SFG | 18.84 | -11.00% | 18.75 | -31.00% | 32.41 | -20.90% | 34.03 | 4.50% |
| SIF1 | 7.28 | -35.00% | 50.79 | 50.00% | 65.45 | 18.44% | 77.19 | 10.97% |
| SIF2 | 0.3 | -96.50% | 53.7 | -26.00% | 62 | 47.39% | 50.16 | -69.56% |
| SIF3 | 8.1 | 136.00% | 45.5 | 4.00% | 63 | 8.62% | 64 | -0.30% |
| SIF4 | 2.8 | -50.00% | 34.1 | 172.00% | 36 | -7.69% | 22.8 | -55.29% |
| SIF5 | 2.9 | 93.00% | 70.4 | 80.00% | 88.25 | 75.37% | 96.26 | 29.58% |
| SNG | 501 | -10.64% | 797 | -10.00% | 1026.5 | -14.00% | 1420 | -22.00% |
| SNN | 190 | 52.00% | 182.3 | 15.93% | 321 | 28.30% | 390 | 27.47% |
| SNP | 854 | 38.00% | 1288 | 6.00% | 2600 | 44.00% | 4078 | 64.00% |
| TBK | 1.47 | 38.00% | 2.07 | 20.11% | 2.85 | 20.97% | 3.96 | 16.24% |
| TBM | 1.79 | -19.37% | 11.87 | 74.00% | 13.17 | -26.40% | 24.3 | 79.00% |
| TEL | 68 | -4.00% | 98.02 | -0.40% | -6.34 | (46,08%) | 89 | 216.00% |
| TGN | 237 | -26.00% | 279 | -30.00% | 299.28 | -31.00% | 499 | -14.00% |
| TLV | 366 | 48.68% | 864.6 | 69.00% | 1241.07 | 49.62% | 1219.39 | 2.82% |
| TRP | -1.07 | -165.00% | 10.5 | 33.00% | 22 | 40.00% | 23.1 | 24.40% |
| WINE | 7.02 | 18.00% | 15.97 | 41.00% | 25.64 | 16.12% | 45.67 | 57.80% |
[/pms-restrict]
Ultimele postari ale lui Mircea Iliescu (vezi toate)
- Listarea Hidroelectrica la Bursă – Vânzare de acțiuni de peste 8,8 miliarde lei – Care este intervalul de pret pe actiune? - 23/06/2023
- The Power Table – interviu cu Alexandru Stânean – CEO Teraplast SA - 30/05/2023
- The Power Table – Interviu cu Stefan Musgociu – Bursa de Valori Bucuresti - 25/05/2023